Gücünüzün Kaynağı!
  Sepetim - 0 Ürün
Sepetinizde hiç ürün eklememişsiniz.

UPS Sepeti 2017 yılında, uzman olduğu kesintisiz güç kaynağı ve aksesuarlarının satışına başlamıştır. Ürünleri arasında sadece ups ve ups ek ürünleri ürünleri bulunan UPS Sepeti, hem bireysel hem de kurumsal müşteriler için yalnızca uygun fiyata ürün satın alabildikleri bir satış noktası olmayıp; ürün konumlandırma, kurulum, destek ve bilgi bankası hizmetleriyle de herkes tarafından ulaşılabilirdir. UPS Sepeti, kesintisiz güç kaynağı sektöründe profesyonellerden oluşan dinamik kadrosuyla ziyaretçi, üyeleri ve takipçilerine doğru bilgi iletmeyi ilke edinmiştir.

UPS Sepeti olarak güvenli, hızlı, kaliteli; keyifli alışverişler dileriz.

Ups (KGK) Nedir :

UPS (KGK) elektrik ile çalışan tüm cihazların bağlı bulunduğu şebekede meydana gelen veya gelebilecek olası gerilim dalgalanmaları, çöküntüler, yükselmeler, ani değişikler, kısa veya uzun süreli kesintiler v.b. durumlarda tüm cihazları bu değişimlerden koruyan ve tüm cihazların sağlıklı ve kesintisiz çalışmasını sağlayan elektronik cihazlardır.

İngilizce ve Türkçe olarak aşağıdaki şekillerde kullanılır.

UPS : Uninterruptible Power Supply
KGK : Kesintisiz Güç Kaynağı

Niçin UPS (KGK) alırız:

Elektrik ile çalışan hassas cihazlarımızın kesintisiz ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için UPS (KGK)kullanırız.

Düşük maliyet ile çözüm düşünüldüğünde, elektriksel risk olasılığı az olan yerlerde Line Interactive UPS modelleri de tercih edilebilir. ( Hassas olmayan elektriksel cihazların beslenmesinde vs.)

En doğru seçim, maliyeti yüksek olmasına rağmen OnLine UPS kullanmaktır ve hassas sistemlerde mutlaka Online UPS kullanılmalıdır.

OnLine UPS nasıl çalışır?

Şebekede enerji olduğu sürece hem şebeke ile aynı frekansta çalışan evirici yardımıyla yük beslenir, hem deaküler şarj edilir.

Enerjide kesinti olması durumunda aküden aldığı enerjiyi yüke aktarır.

Yükün şebekeden veya aküden besleniyor olması UPS çıkış gerilim kalitesi ve sürekliliğini değiştirmemektedir.

Son teknoloji ürünler hep OnLine UPS sistemi ile üretilmektedir.


Online UPS sistemleri, jeneratör-motor uygulamaları gibi dengesiz frekansın sorun olduğu alanlarda da kullanılabilir.

Ayrıca kısa devre, aşırı yüklenme, aşırı ısı, gibi UPS üzerinde oluşan herhangi bir arıza durumunda yük Statik Anahtarlar üzerinden kesintisiz olarak şebekeye aktarılır.

En iyi çıkış OnLine UPS sistemlerinde elde edilir, çünkü şebeke arıza durumu hariç daima AC/DC/AC dönüşümü ile yüke enerji sağlar.

Online UPS bu yüzden Off Line ve Line Interactive UPS sistemlerinden daha iyidir.